Ukryj komunikat X TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności

Dacia Dubnicki


Kontrola Letnia

Ciesz się latem

 Sprawdzenie 18-tu punktów kontrolnych Twojej Dacii już za 79 zł

 

Nasze usługi serwisowe

Powierzając nam Swój samochód, zaoszczędzisz czas i pieniądze.
Nasze oferty są czytelne, a usługi serwisowe wykonujemy odpowiedzialnie i bez błędów.
Przegląd Dacii bez zbędnych wizyt! Umów się na wizytę.

 

 

Przegląd

Przegląd w serwisach Dacii obejmuje wiele punktów kontrolnych, takich jak:
 • diagnostyka instalacji elektronicznej,
 • wymiana oleju,
 • wymiana filtrów i świec zapłonowych oraz
 • uzupełnienie poziomu płynów (oprócz paliwa).

Serwis Dacii to pewność, że Twój samochód przestrzega programu przeglądów Twojej Dacii. 

Dotrzymując terminów przeglądów przewidzianych w programie przeglądów, unikniesz usterek związanych ze zużyciem i skontrolujesz skuteczność poszczególnych elementów i wyposażenia Twojej Dacii. Program przeglądów jest szczegółowo opisany na koncie w MyDacia. 

 Umów się na wizytę.

Opony

Regularna kontrola ogumienia jest podstawowym elementem bezpieczeństwa Twojego i Twoich pasażerów.  Bądź uważny na takie objawy zużycia, jak:  drgania kierownicy, spękanie boków, zużycie bieżnika, podejrzany dźwięk toczenia...  Raz w miesiącu sprawdzaj ciśnienie w kołach.  Dane dotyczące odpowiedniego ciśnienia znajdują się na tabliczce po wewnętrznej stronie drzwi. 

Serwis Dacii proponuje Ci usługi dotyczące opon takie, jak: 

 • wymiana opon,
 • wyważanie komputerowe kół na najnowocześniejszych wyważarkach,
 • wymiana zaworów,
 • kontrola zapewniająca bezpieczeństwo.

Pamiętaj, że Serwis Dacii przeprowadza kontrolę opon przy każdym przeglądzie! Umów się na wizytę.

 

Klimatyzacja

Klimatyzacja zapewnia komfort w kabinie w każdej porze roku: reguluje temperaturę, osusza i oczyszcza powietrze. Skuteczna klimatyzacja to bezpieczeństwo i przyjemna podróż dla wszystkich pasażerów. Dlatego bardzo ważna jest regularna konserwacja systemu klimatyzacji Twojej Dacii. Korzystaj z naszych usług dotyczących klimatyzacji (czyszczenia, napełnienia, kontroli i wymiany filtra), aby uchronić się przed nieprzyjemnymi zapachami lub alergią. Umów się na wizytę.

Zwracaj uwagę na pierwsze objawy niesprawności układu klimatyzacji: nieprzyjemny zapach, problemy z alergią, mniej skuteczne chłodzenie lub podgrzewanie kabiny, zaparowane szyby. 

Aby uniknąć niedogodności: 

 • regularnie korzystaj z klimatyzacji przez cały rok, 
 • wykonuj czyszczenie układu raz do roku i wymieniaj filtr kabiny co roku. 

Twój program przeglądów jest szczegółowo opisany na koncie w MyDacia.

 

Układ hamulcowy

Powierzając kontrolę układu hamulcowego oraz wymianę klocków i tarcz hamulcowych naszym specjalistom, będziesz mógł polegać na swojej Dacii. Sprawne klocki i tarcze hamulcowe,  dobre opony i amortyzatory tworzą ,,trójkąt bezpieczeństwa". Pamiętaj o regularnej kontroli układu hamulcowego! Umów się na wizytę.

Zwracaj uwagę na pierwsze objawy zużycia: wydłużona droga hamowania, drgania pod pedałami w momencie naciśnięcia pedału hamulca.
Aby zapewnić skuteczne hamowanie, dla Twojego bezpieczeństwa zalecamy sprawdzenie hamulców co 2 lata lub co 20 000 km, zaś wymianę płynu hamulcowego co 4 lata lub co 120 000 km.

Nie zapomnij: hamulce bębnowe należy wymieniać co 60 000 km.

Program przeglądów Twojego samochodu znajduje się w Twoim koncie w MyDacia.

 

Amortyzatory

Amortyzatory dają komfort prowadzenia oraz bezpieczeństwo. Zapewniają odpowiednią przyczepność bez względu na stan drogi i są częścią „trójkąta bezpieczeństwa” wraz układem hamulcowym i oponami. Umów się na wizytę.

Zwracaj uwagę na pierwsze objawy zużycia amortyzatorów: wydłużoną drogę hamowania czy zużywające się szybciej opony. Pamiętaj, by omijać dziury i niedoskonałości nawierzchni - dzięki elastycznemu prowadzeniu zapewnisz dłuższą trwałość amortyzatorów.

 

Pasek rozrządu

Pasek rozrządu ma kluczowe znaczenie dla właściwej pracy silnika, stąd też przestrzeganie programu jego wymiany jest bardzo ważne. Dbanie o rozrząd pozwala uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek: wymień pasek rozrządu, jeżeli samochód ma ponad 5 lat lub jeżeli przejechał od 60 000 do 160 000 km. Umów się na wizytę.

W celu uniknięcia usterek, mogących doprowadzić nawet do uszkodzenia silnika, należy przestrzegać terminów wymiany paska rozrządu. Wymiana paska może być okazją do sprawdzenia stanu pompy wody. Program przeglądów jest szczegółowo opisany na Twoim koncie w MyDacia. 

 

Układ zapłonowy

Akumulator ładuje się podczas pracy silnika, ale należy regularnie sprawdzać jego zużycie. Jest sercem Twojego samochodu. Źle utrzymywany powoduje 85% usterek. Umów się na wizytę.

Zwracaj uwagę na pierwsze objawy zużycia akumulatora: wolniejszy rozruch, spadek mocy wyposażenia elektrycznego. Pamiętaj o jego kontroli co 2 lata lub co 30 000 km oraz wymianie co 4 lata lub co 60 000 km. Układ rozruchowy sprawdzaj zawsze przed nadejściem upałów lub mrozów. Wymieniaj świece zapłonowe po 60 000 km lub 4 latach.

 

Widoczność

Wycieraczki szyb przez cały rok są narażone na różnice temperatur oraz na działanie promieni UV i powietrza. Zużyte wycieraczki mogą nawet porysować przednią szybę. Pamiętaj, że w Serwisie Dacii możesz regularnie kontrolować stan wycieraczek, albo je wymieniać i uzupełniać płyn spryskiwaczy. Umów się na wizytę.

Zwracaj uwagę na pierwsze objawy zużycia wycieraczek: źle wytartą przednią szybę, oślepianie, hałas. Wycieraczki należy utrzymywać w czystości. Najlepiej czyścić pióra szmatką i płynem do mycia szyb lub wilgotną gąbką!

 

Badanie techniczne

Wykonując wstępne badanie w Serwisie Dacii, otrzymujesz możliwość skorzystania z samochodu zastępczego w przystępnej cenie. Umów się na wizytę.

Proponujemy wykonanie przed badaniem technicznym kontrolę wstępną. Kontrola, dostępna w atrakcyjnej cenie, zawiera wiele punktów badania technicznego, jak np.: sprawdzenie układu hamulcowego, oświetlenia, zawieszenia, elementów mechanicznych, karoserii.

Decydując się na wstępne badanie pojazdu w serwisie Dacii, masz możliwość skorzystania z samochodu zastępczego w przystępnej cenie.

 

Karoseria

Twoja Dacia zasługuje na to, by o nią dbać. Pomożemy Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie, bez względu na to, czy trzeba zatroszczyć się o naprawę bądź wymianę szyby, zabezpieczyć wnętrze pojazdu, czy też po prostu zlikwidować zarysowania i wgniecenia.

 

 

 

 

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Zadzwoń 94 347 14 20 lub wypełnij formularz kontaktowy.

 

Dacia Dubnicki
ul. Gnieźnieńska 81, 75-736 Koszalin

Dacia Dubnicki - FRANCISZEK DUBNICKI Sp. z o.o.

 • Franciszek Dubnicki Sp. z o.o.

  +48 94 347 14 20 fax: +48 94 347 14 30 renault.dubnicki@outlook.com godziny otwarcia: pon-pt: 800-1700 sob: 800-1400 Osoba kontaktowa: Salon Dacia Pon.- Pt. od 9.00 do 17.00
 • POMOC DROGOWA 24H/ NA DOBĘ

  600982459
 • STACJA KONTROLI POJAZDÓW

  +48 94 347 14 34
 • Serwis Dacia

  +48 94 347 14 27, 602 624 745 fax: +48 94 347 14 30